Παρασκευή 19 Απριλίου 2024

Τινάχτηκε "στον αέρα" το ντέρμπι ΠΑΟΚ - ΑΡΗΣ λίγο πριν σφυρίξει τη λήξη ο διαιτητής

NEWSROOM icon
NEWSROOM
Θεσσαλονίκη: “Κόλαση” στην Τούμπα μετά από εισβολή οπαδών – Προσαγωγές και συλλήψεις – ΒΙΝΤΕΟ – ΦΩΤΟ EUROKINISSI

Θεσσαλονίκη: Άγρια επεισόδια σημειώθηκαν στο γήπεδο της Τούμπας, στο ντέρμπι ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Άρη, με τους κιτρινόμαυρους να νικάνε με 0-1, μέχρι και το 92′, οπότε και δόθηκε εντολή για διακοπή του αγώνα.

Tο ντέρμπι του ΠΑΟΚ με τον Άρη στην Τούμπα, διεκόπη στο 92ο λεπτό, με τους φίλους των γηπεδούχων να πετούν φωτοβολίδες και καπνογόνα στον αγωνιστικό χώρο ενώ έχουν γίνει συλλήψεις και προσαγωγές από την ΕΛΑΣ  Θεσσαλονίκη

Θεσσαλονίκη

Θεσσαλονίκη: Πώς ξεκίνησαν τα έκτροπα

Όλα φέρονται να ξεκίνησαν όταν δύο πυρσοί από την κερκίδα εκτοξεύθηκαν στον αγωνιστικό χώρο.

Δευτερόλεπτα αργότερα υπήρξε εισβολή οπαδών του ΠΑΟΚ στον αγωνιστικό χώρο, με τους παίκτες του Άρη να κατευθύνονται αμέσως προς τα αποδυτήρια, ενώ δυνάμεις των ΜΑΤ μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο και παρατάχθηκαν μπροστά από τη Θύρα 4, έχοντας μάλιστα και συγκρούσεις με οπαδούς.

Οι περισσότεροι φίλοι του ΠΑΟΚ έχουν αποχωρήσει από το γήπεδο, περιμετρικά του οποίου έχουν αναπτυχθεί αστυνομικές δυνάμεις. Θεσσαλονίκη

Οι δύο ομάδες μπήκαν περίπου στις 10 το βράδυ και πάλι στον αγωνιστικό χώρο, προκειμένου να παιχτεί το εναπομείναν ένα λεπτό, με τον Άρη να φεύγει νικητής από την Τούμπα με σκορ 0-1, με το γκολ του Μαντσίνι στο 41 λεπτό.

ΠΗΓΗ/ΒΙΝΤΕΟ: grtimes.gr