Κυριακή 05 Μαϊου 2024

Λόγω έντασης που επικράτησε στις κερκίδες του Πανθεσσαλικού Σταδίου

NEWSROOM icon
NEWSROOM
Επεισόδια και διακοπή στο ματς Βόλος-Ολυμπιακός: Επέμβαση της αστυνομίας με δακρυγόνα – ΒΙΝΤΕΟ – ΦΩΤΟ (ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ / EUROKINISSI)

Διακοπή στο ματς Βόλος-Ολυμπιακός, στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων και ενώ ήταν σε εξέλιξη το παιχνίδι στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League.

Η διακοπή έγινε λόγω έντασης και επεισοδίων στις κερκίδες του Πανθεσσαλικού Σταδίου.

Διακοπή στο ματς Βόλος-Ολυμπιακός

(ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ / EUROKINISSI)

Διακοπή στο ματς Βόλος-Ολυμπιακός: Επέμβαση της αστυνομίας με δακρυγόνα

Με το που έγινε το σκορ στο 2-2, οι οπαδοί του Ολυμπιακού συνεπλάκησαν με άνδρες της Αστυνομίας, με αποτέλεσμα τη χρήση χημικών και δακρυγόνων.

Λίγοι φίλοι του Θρύλου κατάφεραν να περάσουν στον αγωνιστικό χώρο, ωστόσο γρήγορα τους απώθησαν οι αστυνομικές δυνάμεις.

Ακολούθησε εκτόξευση αντικειμένων προς την πλευρά των αστυνομικών, με τη μεγάλη μερίδα των οπαδών του Ολυμπιακού να αποχωρεί από το Πανθεσσαλικό.

Oι παίκτες των δυο ομάδων έπειτα από περίπου 10 λεπτά αποχώρησαν για τα αποδυτήρια, με την ατμόσφαιρα από τα δακρυγόνα να είναι αποπνικτική.

Υπάρχει περιθώριο μίας ώρας προκειμένου να αποφασιστεί η τύχη του αγώνα που μέχρι εκείνο το σημείο ήταν στο 2-2 (20’ Μωραϊτης, 51’πέν. Γκαρσία – 44’πέν. Ελ Κααμπί, 54’αυτ. Καλογερόπουλος).