Τετάρτη 28 Οκτωβρίου 2020

Οι νέοι σύμβουλοι, πάρεδροι και εισηγητές του Ελεγκτικού Συνεδρίου- Τι ορίζει το ΦΕΚ

NEWSROOM icon
NEWSROOM
Οι νέοι σύμβουλοι, πάρεδροι και εισηγητές του Ελεγκτικού Συνεδρίου- Τι ορίζει το ΦΕΚ

Συγκροτήθηκαν και επισήμως τα τμήματα του Ελεγκτικού Συνεδρίου για το δικαστικό έτος 2020- 2021 σύμφωνα με τη σχετική απόφαση που δημοσιεύθηκε στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως. Παράλληλα, ορίζονται οι βοηθοί στο έργο της Ολομέλειας του Ελεγκτικού Συνεδρίου, ενόψει και της μεταφοράς σε αυτήν των προσφυγών αναθεωρήσεων οι οποίες μέχρι πρότινος ανήκαν στην αρμοδιότητα του Τμήματος Μείζονος- Επταμελούς Συνθέσεως. Πρόκειται για εισηγητές, οι οποίοι θα ασκούν παράλληλα τα καθήκοντα στους κύριους δικαστικούς σχηματισμούς που τοποθετούνται.

Επίσης, αναφέρεται πως οι Πρόεδροι των Τμημάτων αναπληρώνονται από τον αρχαιότερο Σύμβουλο του Τμήματος και σε περίπτωση απουσίας, κωλύματος ή ελλείψεως τούτου από τον αμέσως επόμενο Σύμβουλο κ.ο.κ. Σε περίπτωση προαγωγής Παρέδρου και Εισηγητή του Ελεγκτικού Συνεδρίου, αυτός και μετά την προαγωγή του εξακολουθεί να υπηρετεί στο Τμήμα που τοποθετείται με την παρούσα απόφαση. Ειδικά για την πρόεδρο του Εβδόμου Τμήματος του Ελεγκτικού Συνεδρίου, λόγω της επείγουσας φύσης των προσφυγών ανάκλησης, καθορίζει, κατά την κρίση της, δικασίμους του οικείου Τμήματος, πλην της πρώτης, τρίτης και πέμπτης Τρίτης του μήνα και οποιαδήποτε άλλη εργάσιμη ημέρα της εβδομάδας

Βάσει της απόφασης έως τις 15 Σεπτεμβρίου 2021 αναλαμβάνουν καθήκοντα:

ΠΡΩΤΟ ΤΜΗΜΑ

 Πρόεδρος

Μαρία Βλαχάκη, Αντιπρόεδρος

 ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ

Βοΐλης Γεώργιος

Πουλής Σταμάτιος

Τζομάκα Γεωργία

Λεντιδάκης Στυλιανός

Αναπληρωματικοί

Τσακανίκας Δημήτριος

Σεραφή Ευαγγελία

 ΠΑΡΕΔΡΟΙ

Παπαδημητρίου Ευφροσύνη

Ρούλια Ιωάννα

Παπαπαναγιώτου Άννα

Σαββοργινάκη Ελισάβετ

 Αναπληρωματικοί

Νικολάου Ελένη

Σιγάλα Αθηνά

 ΕΙΣΗΓΗΤΕΣ

Δοξάκη Πελαγία

Καραγιάννη Ελένη

 ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΜΗΜΑ

Πρόεδρος

Άννα Λιγωμένου, Αντιπρόεδρος

 ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ

Ανδρεοπούλου Βασιλική

Λυκεσά Ελένη

Τσακανίκας Δημήτριος

Παπαθεοδώρου Ευφροσύνη

 Αναπληρωματικοί

Τζομάκα Γεωργία

Κρέπης Κωνσταντίνος

 ΠΑΡΕΔΡΟΙ

Καρβέλης Ευθύμιος

Ευθυμιάδου Ιωάννα

Παππίδας Παναγιώτης

Νταλαχάνης Ιωάννης

 Αναπληρωματικοί

Κέντρου Αγγελική

Σαρηβαλάση Βασιλική

 ΕΙΣΗΓΗΤΕΣ

Μαλαγάρη Δήμητρα

Κωνσταντάκου Ευτυχία

Σώκος Ανδρέας

 ΤΡΙΤΟ ΤΜΗΜΑ

 Πρόεδρος

Γεωργία Μαραγκού, Αντιπρόεδρος

 ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ

Μυλωνά Αγγελική

Παπαναγοπούλου Γεωργία

Ρένεση Νικολέτα

Στίνη Αντιγόνη

 Αναπληρωματικοί

Τζούμα Δέσποινα

Μποκώρου Αικατερίνη

 ΠΑΡΕΔΡΟΙ

Σπηλιοπούλου Αικατερίνη

Σακελλαρίου Αριστοτέλης

Πούλιου Φωτεινή

Σακελλαρίου Ελένη

 Αναπληρωματικοί

Τηνιακού Βιολέττα

Παπαθεοδώρου Γεώργιος

 ΕΙΣΗΓΗΤΕΣ

Σταματίου Νικόλαος

Μαυρογένη Αναστασία

 ΤΕΤΑΡΤΟ ΤΜΗΜΑ

 Πρόεδρος

Κωνσταντίνος Κωστόπουλος, Αντιπρόεδρος

 ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ

Γναρδέλλη Θεολογία

Σοφιανού Βασιλική

Πανουτσακοπούλου Αγγελική

Τζούμα Δέσποινα

 Αναπληρωματικοί

Ρένεση Νικολέττα

Πέππα Βασιλική

ΠΑΡΕΔΡΟΙ

Σταμούλη Κωνσταντίνα

Κούνα Χριστίνα

Μιχαλάκη Χρυσούλα

Παπαθεοδώρου Γεώργιος

 Αναπληρωματικοί

Καλακίκος Ιωάννης

Πούλιου Φωτεινή

 ΕΙΣΗΓΗΤΕΣ

Παπασταμάτη Αθανασία

Ροζάκη Ελένη

Τάγαρη Παναγιώτα

 ΠΕΜΠΤΟ ΤΜΗΜΑ

 Πρόεδρος

Αγγελική Μαυρουδή, Αντιπρόεδρος

 ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ

Παραθύρας Κωνσταντίνος

Σακελλαρίου Ασημίνα

Μποκώρου Αικατερίνη

Βαλληνδράς Γρηγόριος

 Αναπληρωματικοί

Δουλιανάκη Νεκταρία

Στίνη Αντιγόνη

 ΠΑΡΕΔΡΟΙ

Παπαϊσιδώρου Γεώργιος

Πίσχου Εριέττα

Τηνιακού Βιολέττα

Σαρηβαλάση Βασιλική

 Αναπληρωματικοί

Μιχαλάκη Χρυσούλα

Μαρκοβίτη Αικατερίνη

 ΕΙΣΗΓΗΤΕΣ

Μωϋσιάδου Χριστίνα

Φλωράτος Ευάγγελος

ΕΚΤΟ ΤΜΗΜΑ

 Πρόεδρος:

 Μαρία Αθανασοπούλου, Αντιπρόεδρος

 

ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ

Ζώη Κωνσταντίνα

Πέππας Δημήτριος

Κατσικέρη Ειρήνη

Δουλιανάκη Νεκταρία

Πέππα Βασιλική

 Αναπληρωματικοί

Πανουτσακοπούλου Αγγελική

Βαλληνδράς Γρηγόρης

 ΠΑΡΕΔΡΟΙ

Σκορδά Ελένη

Μωϋσιάδου Μαρία

Κέντρου Αγγελική

Σιγάλα Αθηνά

Μαρκοβίτη Αικατερίνη

 Αναπληρωματικοί

Κούνα Χριστίνα

Πίσχου Εριέττα

 ΕΙΣΗΓΗΤΕΣ

Κατσούρα Ελένη

Δαγαλάκη Βασιλική

Βλαχέα Κυριακή

 ΕΒΔΟΜΟ ΤΜΗΜΑ

 Πρόεδρος 

Σωτηρία Ντούνη, Αντιπρόεδρος

 ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ

Καββαδία-Κωνσταντάρα Δέσποινα

Μαυρομμάτη Αργυρώ

Σεραφή Ευαγγελία

Κρέπης Κωνσταντίνος

 Αναπληρωματικοί

Παπαθεοδώρου Ευφροσύνη

Σακελλαρίου Ασημίνα

 ΠΑΡΕΔΡΟΙ

Καλακίκος Ιωάννης

Δημολιού Ευπραξία

Νικολάου Ελένη

Χαρίκλεια Ζάχου

 Αναπληρωματικοί

Σαββοργινάκη Ελισάβετ

Σακελλαρίου Ελένη

 ΕΙΣΗΓΗΤΕΣ

Μιμηκοπούλου Δήμητρα

Χαραλάμπους Βασιλεία

Οικονόμου Φώτιος

 Δείτε όλο το ΦΕΚ : document-elegktiko%20(1).pdf

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ